Impozit chirie

27 november 2018 36

Buna ziua. Am citit recent o informatie cu privire la faptul ca sunt sau urmeaza a fi facute unele modificari, care prevad ca persoanele fizice care dau in chirie bunuri imobiliare sunt scutite de impozite. Este corecta aceasta informatie?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Bună ziua Ana,

Nu mă pot expune cu privire la veridicitate informației pe care ați citit.

Însă pot să vă menționez că la ziua de azi nu au fost făcute careva modificări în legislație prin care persoanele fizice care dau în chirie bunuri imobile să fie scutite de plata impozitelor.

O zi... mai detaliat bună să aveți.

01 december 2018