Împrumuturi nerambursate

18 march 2022 166

Buna ziua. Feciorul meu și nora mea au luat credite de la mai multe bănci. Le-au acordat credite, chiar dacă el are un salariu de 7.500 lei, soția sa nu lucrează și au 2 copii mici. Acum sunt împotmoliți în datorii. Eu vreau să-i ajut, incluzându-i în lista neagră ca să nu le mai dea împrumuturi noi. Ajutați-mă, vă rog! La cine să mă adresez?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Tamara, eu am înțeles vrei să le faci un bine. Afli la care companii de creditare au luat creditele și le faci o vizită, și le comunici, precum că ei nu sunt dispuși să întoarcă creditele și să fie introduși în lista neagră, mai mult ei n-o să ee... mai detaliat credite.

18 march 2022