In 2004 am fost deportat din Italia

27 june 2020 146

Buna ziua. In 2004 am fost deportat din Italia. Au trecut 16 ani, dar deportul nu l-au scos. Am incercat sa intru in Bulgaria si mi-au iterzis sa trec frontiera. Daţi-mi un sfat unde să mă adresez?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Cel puțin adresati o solicitare fata de ambasada/consulatul Italiei pentru a fi informat care este situatia, si din ce motiv nu e ridicata interdictia sau ce pași urmeaza a fi intreprinsi pentru a soluționa cazul.
Problema tine de legea tarii unde a fost aplicată interdictia, astfel se soluționează doar de aceasta.

01 july 2020