In ce temei se sanctioneaza parcarea in fata depozitelor/incaperilor/garajelor care impiedica accesul la acestea?

05 january 2019 30

Am o încăpere/depozit. În faţa ei permanent se parchează diferite automobile care îmi împiedică accesul la depozit. Am chemat politia, care însă nu a intreprins nimic, motivand ca nu stie cum sa ii amendeze pe soferii respectivi. Cum procedez?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Urmează să coordonați cu sectorul de poliție din raza unde se afla depozitul dvs pentru a instala semnul care interzice parcarea in fața depozitului dvs sau a căii de acces, or legal oricum potrivit RCR aceștia trebuie să amendeze conducătorii auto care blochează orice cale de acces și circulație.

06 january 2019