In privința numărului cadastral

14 may 2020 94

Buna ziua! Vreau sa vand un apartament. Am facut contract cu o companie imobiliară, ei au găsit un cumpărător. Acum ei îmi cer numărul cadastral de pe documente, spun ca vor sa încheie un contract între ei și cumpărătorul apartamentului! Vreau sa va intreb daca este vreun risc in aceasta situatie, pot face vreun fals ori escrocherie daca le dau numărul cadastral de pe documente?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Elena,

Este puțin probabil deoarece nr. cadastral este informație publică care poate fi accesata in Registrul Cadastral.

Însă pentru a vă asigura, solicitați proiectul contractului care ei doresc sa semneze pentru ca sa vedeti ca totul este in regula.

15 may 2020