In privinta partajarii apartamentului

25 march 2018 77

Ma numesc Maria. Mi-am vindut casa primita mostenire de la parinti si am procurat pe acesti bani un apartament, fiind in casatorie cu sotul. Acum vreau sa divortez. Va fi posibil sa dovedesc prin judecata ca banii pentru apartament imi apartineau mie? Am toate actele de vinzare a casei si ca la 10 zile am procurat apartamentul. Am si cecurile de la banca cu banii pe numele meu. Am 3 copii, 2 dintre care sunt cu actualul sot. Cum sa procedez ca sa-l pot scoate pe sot din apartament?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Maria,
Puteti incerca sa probati aportul dvs. in apartament dar sansele sunt minime.

25 march 2018