Incasatorii scriu prietenilor mei mesaje despre datoria pe care o am la un credit

25 september 2019 169

Buna ziua. Am asa o problema. Am un credit neachitat. De la incasatori mi-au scris ce suma datorez. Am spus ca sunt de acord cu suma, dar am sa pot achita suma doar in timp de 5 luni. Nu au acceptat propunerea mea si acum ei trimit mesaje tuturor prietenilor de pe facebook. Cum sa procedez? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
puteți incerca o plîngere la poliție
alta la centrul național cu privire la protecția datelor cu caracter personal http://www.datepersonale.md/, or informația expusă este una privată, și se face publică doar cu acordul dumneavoastră.

27 september 2019