Închiriere spațiu

01 february 2023 35

Bună ziua. Sunt la etapa de înființare a unei întreprinderi (SRL). Doresc să închiriez un spațiu într-o instituție bugetară, pentru a presta anumite servicii. Care sunt pașii mei pentru a întocmi un contract de locațiune cu instituția vizată?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua, Vadim!
Selectați instituția în care doriți să închiriați și adresați-vă cu o cerere către ei în acest sens, iar instituția vă va explica detaliat pașii care urmează să-i urmați.

Procedura este reglementată de Hotărârea nr. 483 din 29-03-2008 pentru aprobarea Regulamentului cu privire la modul de dare în locaţiune a... mai detaliat activelor neutilizate.

Bunurile aflate în gestiunea autorităților/instituţilor bugetare pot fi date în locaţiune cu acordul autorităţii în subordinea căreia se află instituţia.

02 february 2023