Indemnizația de tânăr specialist

08 march 2020 27

Activez din august 2017 în IMSP SR GLODENI ca tânăr specialist. Primesc indemnizația unică anual în octombrie, mai am de primit ultima tranșă. As vrea sa aflu: noua celor care avem aproape 3 ani de activitate, o să ni se facă recalcul ca să intrăm în acest proiect sau ramânem cu acele 36 de mii? Mersi mult!

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Snejana.

În mod normal, ar trebui să fie efectuată recalcularea indemnizației.

Totuși, ar fi cazul să concretizați la Ministerul Educației, Culturii și Cercetării: mecc.gov.md/ro/content/informatii-de-contact-0/

14 july 2020