Indreptare tanar specialist necalificat

09 september 2019 36

Poate fi repartizat de Minister un tanar specialist la fizica (pentru care are calificarea necesară), dar adaugand si un alt obiect (informatica) fara a avea studii in domeniu la momentul repartizarii? Mersi. As avea nevoie de o consultație personala tete-a-tete pe tema abordată mai sus, contra plata desigur.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua Victoria,

Tinerii specialiști se repartizează la lucru după „specialitate” în conformitate cu ofertele Ministerelor, altor autorităţi administrative centrale şi autorităţilor administraţiei publice locale.

Prin urmare, dvs veți fi repartizat doar potrivit strict specialității pe care o dețineți.

Pentru o consultație suplimentară mă puteți contacta la contactele indicate în profil.

10 september 2019