Inexistența interdicției

04 march 2019 120

Bună ziua. Am primit răspuns de la ambasada Ungariei că nu este nici o interdicție de a intra în spațiul Schengen. Dar codul personal în pasaportul biometric și în pașaportul românesc e unul și același. Inseamnă că pot să fiu liniștită ca totul e bine? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Pai ce act de identitate ați oferit ca bază la cererea de verificare.
Raspunsul va oferă detalii, urmeaza a fi studiat cu atenție, dacă codul personal este unul și același si în acte RM și RO lucru pe care înca nu am întilnit, atunci totul e bine.

04 march 2019