Inregistrare video

27 april 2018 40

Buna! Am fost la interviu la o companie din Chisinau. Am semnat un acord - ca permit inregistrarea video a acelui interviu. Pana la urma n-am fost angajat in aceasta companie (am apelat la resurse umane peste o luna, pentru a afla detalii). Acum doresc ca acea companie sa stearga din arhiva lor acel video si sa nu fie divulgat. Cum procedez in acest caz?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Mihai,
Urmează să adresezi o cerere acestei companii și să le soliciți ca aceștia să steargă toate datele tale, înregistrările audio și video cu tine, de pe toate tipurile de suporturi purtătoare de informație.
Totodată, cerele să-ți prezinte copia justă a procesului-verbal de nimicire a acestor informații.

27 april 2018