Înregistrarea masinii

17 march 2021 27

Buna ziua. Vara trecuta am procurat un automobil de la un vecin. Aceasta era scris pe feciorul acestuia, care a decedat. El era căsătorit și are 2 copii. Au trecut deja 10 luni din momentul cumpararii și nu am primit actele. In pașaport este scris tot barbatul decedat. Este posibil după lege sa intorc automobilul și să primesc inapoi banii? Mulțumesc.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. Dacă aveți careva înscisuri privind prețul achitat pentru autoturism, atunci da.

18 march 2021