Inregistrarea unui teren agricol

22 december 2019 64

Salut! De 3 luni merg la cadastru la Floresti ca sa inregistrez un teren agricol (cota de pamat). Pe contractul de vanzare-cumparare sunt aplicate 3 stampile ca este inregistrat la cadastru, in sistemul lor electronic nu-l gasesc. Ce sa fac mai?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
luînd în calcul cele enunțate, solicitați oferirea unui răspuns scris la solicitarea d-stră, cu explicarea tuturor imposibilităților, rezultînd din răspunsul oferit, se va stabili strategia de acțiuni, inclusiv ridicarea din arhivă a dosarului cadastral fizic, or, mai există erori sau info nu este completă.

02 january 2020