Interdictie de a părăsi RM

26 april 2018 91

Am un credit luat si am intarziat cu achitarea. As dori sa va intreb daca pot parasi tara. La moment pe numele meu nu este nici o citatie de la judecatorie.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Dumitru.

Atât timp cât nu există o hotărâre judecătorească prin care vi se aplică o interdicție în acest sens, dumneavoastră sunteți liber să părăsiți țara.

Totuși, pentru a vă asigura că nu aveți o astfel de interdicție, adresați-vă la Poliția de Frontieră.

O zi bună.

27 april 2018