Interdicție de intrare /ieșire din țară!

29 may 2018 166

Bună. Sunt din Moldova. Dețin și pașaport românesc. M-a sunat cineva de la o companie de incasare a datoriilor și mi-a zis că am o datorie și îmi este aplicată interdicția de a intra și a ieși din Republica Moldova. Poate oare să fie asta adevărat? Pot să am interdicția de a intra în Moldova? Sau acum fiind în altă țară, pot avea interdicția de a ieși din ea? Pur și simplu degrabă trebuie să vin în Moldova și nu știu ce poate fi. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

D-na Irina, interdicţie de a intra în ţară nu este, din contra de a eşi din ţară. Dacă n-o să intraţi în ţară cum să vă clarificaţi cu împrumutul.

30 may 2018