Interdictie in Romania

05 august 2021 79

Buna ziua! Mi-a fost pusa interdictie in Romania pentru ca am depasit termenul de 90 de zile. In "Decizia de returnare de pe teritoriul Romaniei", pe care am primit-o la "Inspectoratul general pentru Imigrari" este indicat ca pe perioada interdictiei de intrare, pe numele meu va di introdusa o alerta in Sistemul de Informatii Schengen in scopul refuzului intrarii. Vreau sa stiu daca pot sa plec in Germania si daca nu o sa am probleme la vama. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Denis, tot depinde cum vrei să nimerești în Germania, dacă o să pleci prin Romănia, atunce o să ai probleme, dacă pe cale airiană nu, fiindcă buletinul trebue să-l prezinți la frontiera Romăniei.

08 august 2021