Interdicție în Uniunea Europeana

24 september 2021 111

Buna ziua. Autoritatile din Cehia mi-au pus interdicție de a intra in Uniunea Europeana pe un termen de 3 ani. Acest termen a trecut recent si am încercat sa intru in România, dar am fost intors de la vama română, unde mi-au spus că am interdicție de a intra in Europa, fara a-mi da alte detalii. Ce pot face in aceasta situatie?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna dl. Victor, eu vă propun să înaintați o cerere la consulatul Cehii, unde să întrebați, cît timp o să dureze interdicția și de ce la ziua de astăzi mai există o așa interdicție.

26 september 2021