Interdicție pentru credite neachitate

07 august 2021 139

Buna ziua. Am cateva credite neachitate. Cateva luni in urma mi-a fost blocat cardul pe care primesc alocatiile sociale pentru cresterea copilului. Acum as vrea sa plec peste hotare ca sa castig bani sa restitui creditele. Voi putea pleca din tara?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Natalia, sigur că da. DVS aveți dreptul să plecați după hotarele țării. Să luați în considerație, că dacă u sunteți acostată în istanță și hotărîrea n-a ajuns la executor, DVS avbeți tot dreptul să plecați.

08 august 2021