Interdicție Polonia

17 november 2018 140

Buna! Ajutați-mă, vă rog! Mi s-a aplicat interdicție în Polonia acum 4 luni în urmă. Acum am vrut să plec in România și nu mi s-a permis intrarea din motiv că am interdicție în toate statele UE. Cum e posibil ? Cum se poate rezolva situația asta? Mai pot intra în altă țară UE cu avionul?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

trebuie sa cereti de la Politia de frontiera actul juridic prin care s-a stabilit interdictie, pentru a intelege de ce, cine a aplicat, pe ce ermen, si statele n care aveti interdictie. Incercati sa va adresati aici : str. Petricani 19, municipiul Chișinău.

18 november 2018