Intrebare ce tine de samnatura falsa

13 august 2020 33

Buna ziua. Am apelat la o agentie de recrutare pentru a gasi un loc de munca peste hotare (in Cehia), unde am achitat serviciile 250 euro. Ei, la randul lor, mi-au prezentat un contract de munca in limba ceha pe numele meu, dar semnatura nu e mea (eu nu am semnat nimic). Conditiile contractului nu ma aranjeaza si plus la asta nici nu pot pleca fara viza. Ce sa fac in cazul dat? As dori o solutie amiabila. E posibil sa-mi intorc banii inapoi?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Marcela,

Trebuie de analizat contractul de muncă, posibil acea era semnatura angajatorului. (odata ce este in limba cehă posibil Dvs nu ați înțeles corect situația)

Cât ține de restituirea banilor pentru serviciile prestate - trebuie văzut contractul care l-ați semnat cu agenție și anume clauza cu privire la obiectul contractului.

13 august 2020