Intrebare privind raspuns la notificare

27 february 2019 98

Buna ziua. Am o rugaminte la Dvs. Bunica mi-a facut donatie fara careva stipulari la intretinere pana la deces. Am perfectat actele, toate sunt inscrise pe mine, adica eu figurez ca proprietar in registrele cadastrale. Ea este inca in viata si nu mai doreste sa-mi dea bunul imobil si mi-a trimis acasa o notificare. Cum sa-i dau raspuns la notificare, ce ar ar trebui sa scriu? Eu mi-am onorat obligatiile fata de ea. Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Sorin,

Urmează a fi analizate pe deplin atât notificarea, cât și contractul de donație și doar după poate fi acordat un răspuns clar referitor la problema Dvs.

Totuși, în anumite condiții există posibilitatea revocării sau rezolvirii contractului de donație.

27 february 2019