Intrebare вуызку partajare dupa divort

01 june 2017 16

Pot sa imi primesc partea mea din vinzarea automobilului (care l-a vindut fara stirea mea)? Ce trebuie sa fac, fiindca la partaj nu am dat, am socotit ka va fi normal sa ne intelegem ka intre oameni. Dupa divort a trekut deja un an, iar autovehicolul l-a vindut o saptamina in urma, eu am amflat abea akum de aceastaю

Lawyer comments 1

Dumitru Barbaroș
  • Advocate

Salut Ludmila,

Dacă automobilul a fost procurat în timpul căsătoriei, atunci aveți dreptul să pretindeți la jumătate din prețul cu care a fost vândut.
De asemenea, în cazul în care contractul de vânzare-cumpărare nu reflectă prețul real al automobilului puteți solicita anularea contractului pe motiv că Dvs. ca proprietar devălmaș al bunul... mai detaliat nu v-ați exprimat acordul de vânzare a automobilului.

01 june 2017