Inundație apartament de la ploaie

22 june 2018 33

Bună ziua!
Avem o problemă la apartament, suntem mereu inundați in urma unei ploi mai puternice. Suntem la etajul 1 și apa iese prin toaletă și baie. E bine când suntem prezenți acasă însă dacă nu, apa se scurge în tot apartamentul.
Această problemă a apărut acum 3 ani. Lângă noi au fost construite 2 blocuri locative mari. Noi presupunem că canalizarea nu a fost adaptată să suplinească toate blocurile din jur, fiindcă construcții de canalizare în regiune nu s-au făcut.
Vă rog să ne ajutați cu un sfat. Este posibil să ne adresăm undeva cu o cerere. Ne facem griji să găsim apartamentul inundat în caz de nu vom fi acasă câteva zile.
Vă mulțumesc frumos!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,
Ar fi cazul să vă adresați administrației asociației (ACC, APLP, ÎMGFL, etc.) )din care faceți parte și să solicitați remedierea acestei probleme, deoarece a apărut urmare a anumitor intervenții din partea terților sau poate ceva s-a defecatat.

24 june 2018