Как переоформить автомобиль?

21 january 2020 33

Здравствуйте. Купил автомобиль молдавской регистрации, из документов только техпаспорт. Недавно выяснилось что владельца вписанного в техпаспорт давно нет в живых. Как быть в данной ситуации? Заранее спасибо.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Daca auto a fost cumpărat fără înregistrare, iar la moment proprietarul a decedat, urmează că moștenitorii sa devină proprietari prin moștenirea acestuia, ulterior daca doresc, să vă transmită dreptul de proprietate.
La moment, nu sunteți proprietarul auto, astfel moștenitorii in orice moment pot solicita restituirea acestuia, poate chiar da în căutare... mai detaliat automobilul și să vi-l ridice forțat.

21 january 2020