Как продать квартиру?

05 september 2019 263

Добрый день. Как можно продать квартиру, купленную в браке, если бывший муж и не претендует на нее, но и согласия не даёт? Он находится в другой стране и приезжать сюда не планирует.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Poate întocmi o procură cu acordul de vînzare, suma urnind a fi împărțită între soți.
Poate fi obligat prin instanța de judecată de a vinde, sa sa solicitați transmiterea întreg apartament către dumneavoastră în contul unui echivalent bănesc.

05 september 2019