Как сделать из реального срока условный?

14 june 2018 20

Добрый день. У моего мужа был условный срок по статье 287 - 2,5 года. Недавно было открыто дело по статье 187 - суд постановил 4,5 года. Жена в положении 30 недель. Что можно предпринять в этом случае?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

D-na Anastasia, eu îmi cer scuze că răspund în limba romînă, îmi este greu să scriu. Răspuns la întrebarea DVS, ca atare soţul DVS a primit o pedeapsă reală 4,5, deoarece el a înmcîlcat prevederile art. 91 CP, în aşa caz DVS nu puteţi să faceţi nimica, el nu poate... mai detaliat eşu şi nici la УДО, aşa se sub înţelege în limbajul puşcăriaşilor, asta e realitate.

15 june 2018