Какова процедура банкротства?

13 august 2020 112

Долги по кредитам душат, прошлли уже суды, платить нечем. Мне долг не возвращают, мне 71 год, 2 группа инвалидности. Не вижу выхода, коллекторы и судисполнители замучили.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Procedura de insolvabilitate a persoanei fizice nu există in legislația MD.
Totusi, daca aveti careva datornici, puteți informa creditorii dumneavoastră despre acest fapt, inclusiv cu toate datele de rigoare, astfel fiind posibil potrivit codului de executare ca, creditorul dumneavoastră sa solicite debitorului dstră achitarea datoriei.

14 august 2020