La aeroport in Nice, France nu mi-au pus stampila in pasaport

26 march 2019 130

Am venit in Moldova sa fac pasaport biometric. Dupa asta m-am dus cu rutiera la Bucuresti, si de acolo cu avion la Nice. La vama romineasca mi-au pus stampila, la fel si la aeroport in Bucuresti cand am zburat. Ajung la Nice, trec vama si am crezut ca o pus stampila Frantei. Ce sa fac? Sa ma duc inapoi la aeroport Nice or o sa fie tot bine cand ma intorc in Moldova tot asa Nice-Bucuresti-Chisinau? Merci.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Alexandru.

Pașaportul a fost scanat, iar în baza de date s-a înregistrat faptul intrării pe teritoriul Franței. Nu ar trebui să apară probleme, dar, pentru orice eventualitate, ar fi bine să păstrați probele cu care să puteți demonstra pe ce dată ați intrat pe teritoriul țării (ex: biletul de avion).

13 september 2019