La ce distanta de la un imobil (locativ sau comercial) pot fi parcate automobilele?

30 april 2021 33

Buna ziua. Avem oficiu la parterul unui bloc si locatarii din blocul vizat isi parcheaza transportul personal la o distanta de 0,5-1 m de la geamul si intrarea noastra. Care ar fi distanta permisa pentru asa gen de parcare? Sau, in general, este permisa aceasta? Mersi anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna,
Nu există reglementări exprese la acest capitol, puteți contacta reprezentanții de la Centrul de sănătate publică pentru îndrumare strict din punct de vedere al sănătății publice.

14 may 2021