La ce sa ma astept?

16 april 2018 88

Dupa decizia de judecata de divort, poate fosta sotie sa pretinda la avere?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna
În lipsa unui contract matrimonial care stabilește regimul juridic al bunurilor, bunurile dobândite în timpul căsătoriei sunt proprietate comună în devălmășie și aparțin ambilor soți.
Fosta soție are dreptul să pretindă la 1/2.

16 april 2018
Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Potrivit hotărârii judecătorești cu cine dintre părinți a fost stabilit domiciliul permanent al copiilor?

Vasile scrieți va rog aici întrebările suplimentare ce apar. Poate sunt alți colegi care au și ei o opinie.
Daca doriți puteți scrie și pe e-mail.

16 april 2018