La ce structuri ma adresez?

15 july 2022 81

Salut! Cum procedez in cazul cand executorul judecatoresc refuza sa ridice interdictiile pe cont si transport, desi am prezentat chitantele ca amenda respectiva a fost achitata in termen?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Vasile, executorul dă dă vadă, că a încălcat Codul penal Articolul 327. Abuzul de putere sau abuzul de serviciu
(1) Folosirea intenţionată de către o persoană publică a situaţiei de serviciu, dacă aceasta a cauzat... mai detaliat daune în proporţii considerabile intereselor publice sau drepturilor şi intereselor ocrotite de lege ale persoanelor fizice sau juridice,

[Art.327 al.(1) sintagma „intereselor publice sau” declarată neconstituțional prin HCC33 din 07.12.17, MO27-32/26.01.18 art.4; în vigoare 07.12.17]
se pedepseşte cu amendă în mărime de la 650 la 1150 unităţi convenţionale sau cu închisoare de

16 july 2022
  • Legal consultant

Vasile, întocmești o cerere la poliție, cu avertizarea executorului, că poartă o așas răspundere, poți apela viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta mai detailat.

16 july 2022