Legal sau nu

06 december 2018 160

Buna ziua. Ieri am incercat sa plec in Germania la munca si la frontiera am fost oprit, precum ca am interdictie pentru neplata unui credit. Am fost dus inapoi la Chisinau si am primit amenda de 15.000 lei de la aceasta companie spunand ca daca nu platesc pana pe 11.12.18 mi se va intocmi dosar penal. Este legal ca aceasta firma sa imi faca proces verbal si sa ma amendeze cu o suma de 15.000 lei, daca eu am de plata la ei 17000 lei? Si este legal sa imi ceara sa platesc intr-o saptamana? Multumesc frumos.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Este absolut ilegal ceea ce ati descris. Este incredibil ca se poate intimpla asa ceva, daca e asa cum scrieti.
Rog sa ma contactati la adresa e-mail pentru a va asista.
Intre timp, nu achitati si nu semnati absolut nimic.

06 december 2018