Legalitatea instalării filtrului de apa

07 september 2021 22

Buna ziua! Un bloc locativ nou se afla la gestiunea companiei de construcție (încă nu este creata ACC), respectiv nu este încheiat contract cu Apa-Canal. Având în vedere ca apa din capitala este foarte dura, am nevoie sa instalez un filtru de apa. Este legala instalarea filtrului de apă la țeava pe care este instalat contorul (de unde vine apa în tot apartamentul), și anume filtrul sa fie instalat după contor, și nu până la el?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Iulia, eu vă propun această întrebare să o discutați cu repezentantul Apă-canal și ei o să vă explice modul de instalre a filtrului ( trebue să depuneți o cerere la Apa-canal cu așa întrebare ).

10 september 2021