Licenta in regim externat

02 november 2019 27

Buna ziua. Exista in RM invatamant superior (de licenta) in regim externat si daca da, cum pot afla care universitati ofera asa posibilitate? De exemplu, sa absolvesc facultatea timp de 1-2 ani. Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Advocate trainee

Bună, Nadejda.

Nu există o listă a universităților care oferă astfel de servicii. Cred că ar fi cazul să contactezi fiecare universitate în parte la care dorești să îți faci studiile și să îi întrebi dacă oferă un astfel de serviciu.

Site-urile universităților din Moldova:
usm.md
utm.md
ase.md
upsc.md
usmf.md
ulim.md
uasm.md
usarb.md
usch.md
amtap.md
edu.asm.md
usefs.md
academy.police.md
academy.army.md
ust.md
aap.gov.md
uccm.md
criminology.md
imi-nova.md
usem.md
perspectiva.md
irim.md
uspee.md
teologie.md
kdu.md
spsu.ru
tdu-tar.md

25 june 2020