Lichidare SRL

11 may 2018 301

Care este procedura de lichidare a unui SRL, in care lichidatorul este insusi administratorul?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,
În cazul în care SRL-ul are datorii față de bugetul public național (TVA, impozit pe venit, CNAS, CNAM) sau față de alte persoane fizice sau juridice atunci urmează să depuneți o cerere introductiva la instanța de judecată în raza căreia se află sediul companiei.

În cazul în care nu se... mai detaliat înregistrează careva creanțe, va adresați la Agenția Servicii Publice, m. Chișinău, str. Puskin 47.

12 may 2018