Locatarul nu achita chiria si s-a plans la politie

11 july 2019 49

O domnisoară care inchiriază o cameră din apartament nu a achitat deja de o săptămana plata pentru apartament sub pretexul ca nu o aranjează condiţiile (ca nu este tv, internet inclus în plata), desi văzuse toate condiţiile la semnarea contractului. Cum mă apar de calomnia şi teroarea acestei persoane trimise de poliţie, deoarece poliţistul care mi-a prezentat plangerea depusă de ea, a refuzat să-mi ofere o copie, pentru a depune la judecată. Şi am fost invinuit de poliţist ca vor mai veni cu cereri similare incă două persoane carora eu nu le-am restituit gajul, dupa spusele lui, numindu-ma ca sunt escroc, deşi era prezentă şi soţia care a ners la poliţie.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

În asemenea caz declarați rezoluțiunea contractului după care urmează să vă adresați cu o cerere de chemare în judecată împotriva persoanei date, cu pretenția de a încasa suma pentru perioada cât mai locuiește, inclusiv și serviciile aferente, cu evacuarea persoanei din încăpere.

Succes.

11 july 2019