Locul paratului in sala de judecata

10 january 2020 28

In sala de sedinte unde se examineaza o cauza civila, eu avand calitatea de parat, unde conform legislatiei in vigoare trebuie sa iau loc, pe care scaun? Va rog frumos, aveti o schema, sau desen, sau o poza dintr-o sala de judecata ca sa-mi aratati ca unei persoane care nu cunoaste? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
nu vă faceți griji, reguli stricte nu sunt, nu toate sălile dispun de loc special amenajat, așezați unde e liber.

13 january 2020