M-a eliberat din funcție fara avertizare, spunandu-mi ca sunt incapabilă, după 5 ani lucrați

19 november 2019 142

Am lucrat într-o companie 5 ani, ca administrator. Cu cateva zile in urma, șeful a venit cu o doamnă si mi-a spus că ea ma va inlocui, dar eu, daca doresc, pot sa rămân sa lucrez ca simplu operator. Ce pot face si ce drepturi am?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Administratorii persoanelor juridice (SRL, SA) pot fi eliberati din functie in orice moment si din orice motiv.

19 november 2019