Ma aflu in concediu de maternitate, dar ma cheama inspectia muncii

26 april 2018 35

Buna ziua. Am iesit in concediu de maternitate, peste o luna a venit inspectia muncii in control. Au dreptul sa ma cheme la serviciu sa-mi dea intrebari pe perioada de lucru in care am lucrat? Sau deja ramane cu raspunsuri persoana care a ramas in locul meu?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Totul depinde de fincția îndeplinită, daca ați fost responsabil pe cadre si au fost constatate nereguli, ar fi posibil să fiți chemat pentru lamuriri.

06 september 2018