Magazin de detergenti la sat?

22 march 2018 69

Buna ziua. As vrea sa stiu ce trebuie pentru a deschide un magazin de detergenti la sat? Care sunt domeniile principale pentru aceasta activitate?

Jurist comments 1

Gheorghe Iudin
  • Advocate

Buna ziua,
Pentru a deschide magazin trebuie mai intai sa deschideti o companie, apoi sa luati autorizatie de la Primarie.
Referitor la genurile de activitate verificati aici http://www.bizzer.md/entitate/1137869/societatea-comercial%c4%83-iacob-s-r-l. Astea sunt genurile de activitate la magazinul Zolușca din Chișinău.
In orice caz, cind mergeti sa deschideti compania, spuneti cu ce vreti sa va... mai detaliat ocupati si vi se vor recomanda genurile de activitate necesare.

Succes!

22 march 2018