Magazin web

24 april 2018 55

Bună ziua. As vrea să cunosc toate etapele legale de funcționare a unui magazin online. Multumesc!

Lawyer comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,
Mai întâi porniți de la faptul ca trebuie sa deschideți o societate comercială, o Societate cu Răspundere Limitată.
La constituirea societății comerciale alegeți genurile de activitate, în dependență de genurile de activitate deja vedeți ce anume intenționați în realitate sa practicați și, după caz, există sau nu necesitatea obținerii unor acte... mai detaliat permisive pentru practicarea acestui gen de activitate (licență, autorizație).
De asemenea, vedeți și legea privind comerțul electronic mai jos.
http://lex.justice.md/md/328081/

24 april 2018