Mama copilului meu ma impiedica sa-mi vad copilul

27 january 2022 133

Buna ziua. Mama copilului meu ma impiedica sa-mi vad copilul minor in varsta de 2 ani, incalca frecvent graficul de intrevederi stabilit de DASPF Hincesti. Mai mult, pentru a se justifica, face denunturi false despre mine, fara a prezenta vreo proba. In asa fel, incalca drepturile mele si ale copilului. E posibil sa o decad din drepturi parintesti pentru asa incalcari si sa schimb domiciliul copilului ca sa stea cu mine?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Sergiu, da e posibil. Puteți să vă adresați în instanța de judecată cu o cerere de chemare în judecată.

28 january 2022