Mâncare necalitativa în restaurant

04 april 2018 119

Luând prânzul într-un local din Chișinău, am găsit în supă un obiect suspect, și anume o bucată de sârmă (undeva 1,5 cm). Atunci nu am reacționat corespunzător și nu m-am revoltat. Dar ce fac în cazul în care nimeresc din nou în asemenea situație?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

În acest caz solicitați cartea de reclamații unde puteți nota acest, aceștia fiind obligați să o puie la dispoziția dvs, cu atât mai mult ea trebuie să fie amplasată într-un loc deschis la văzul tuturor oaspeților restaurantului.

Puteți scrie o plângere către protecția consumatorilor iar aceștia vor sancționa restaurantul.

04 april 2018