Adresarea in instanta pentru stabilirea domiculiului copiilor si fixarea pensiei alimentare

25 february 2021 12

Eu sunt divortata, am 2 copii si locuiesc peste hotare, iar fostul sot e in Republica Moldova. Vreau sa ma adresez in instanta pentru stabilirea domiculiului copiilor si fixarea pensiei alimentare. Pot imputernici un avocat sa se ocupe de asta? Care sunt taxele aferente procedurilor mentionate, cat ma costa serviciile avocatului? Mersi mult.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Advocate

Bună ziua. Da desigur, aveţi posibilitatea să împuterniciţi un avocat pentru efectuarea formalităţilor şi participare în instanţa de judecată. Onorariul avocatului se stabileşte în urma discuţiilor. Celelalte cheltuieli de judecată sunt neînsemnate. Puteţi apela...... datele de contact sunt pe profil.

26 february 2021