Masina cu numere straine

22 march 2019 149

Buna ziua. Am o întrebare: este nevoie de procura de la fratele pentru mine (mașina e cu numere poloneze)? Și dacă da, unde se poate face? Si dacă el este plecat din țara, cum se poate de făcut, de exemplu prin fax, dacă este posibil? Va mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
La moment, pentru a circula cu auto e nevoie doar de pașaportul tehnic.
Totodată, in cazul auto cu numere străine, urmează sa respectați regimul de aflare a acestuia pe teritoriul RM.

02 may 2019