Masina cu numere straine introdusa pe numele sotului

28 july 2021 332

Bună ziua! In 2019 la intrarea in țară prin punctul vamal Palanca soțul a fost identificat ca persoană care a adus în țară automobil cu numere străine. Doar ca soțul a fost în acel automobil doar ca pasager. Acum riscă amendă și trebuie să scoată acel automobil din țară. Dar de unde sa-l ia? Unde putem apela pentru demonstrarea lipsei acestui automobil ca proprietate?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Oxana, încercați să apelați la MROA din mun. Chișină, sect. Botanica, unde o să vă elibere un certificat, precum că soțul DVS nu dispune de nici-un atomobil înregistrat după el.

29 july 2021