Masina in leasing intrare Rep. Moldova

26 april 2019 22

Buna ziua. Sunt cetatean roman si posed un autoturism in leasing care este achizitionat de tatal meu! In cazul in care doresc sa intru in Republica Moldova cu un autoturism achiziționat in leasing, o pot face fara procura?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Pentru început verificați contractul privind posibilitatea/restricții în circulație.
Pe teritoriul MD nu ar trebui sa apară careva probleme în deplasare, sigur respectînd termenii de aflare pe teritoriu dacă e vorba de auto cu numere RO.

26 april 2019