Mi s-a emis o factura pentru curatenie in scara fara a avea un contract

16 november 2018 204

Buna ziua! Mi s-a emis o factura in suma de 30 lei, pentru curatenie in scara blocului de la o compaanie, fara ca eu sa am un contract cu ei. Am apelat la ei cu intrebarea cu ce drept trimit factura spre achitare, daca nu am semnat niciun contract. La intreabarea mea am primit raspuns ca daca 70% din locatari sunt de acord, noi v-am inclus in lista automat. I-am rugat sa ma excluda din plata si nu le platesc nimic. Au zis ca asa vor face, dar oricum intreabarea mea ramane: cum si ce se poate de facut ca sa nu apara asa intrebari. Va multumesc anticipat si astept un raspuns.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

daca contractul cu acel prestator de servicii, a fost aprobat de Adunarea generala a membrilor asociatiei de coproprietari, votul majoritar obliga si pe cei minoritari la plata serviciilor respective si onorarea contractului.

18 november 2018