Mi s-a pus interdictie?

25 april 2020 356

Buna. Am mai multe credite neachitate, stau acasa cu copilul mic si am fost data in judecata pentru neachitare. Pot sa plec cu copiii la odihna in Ucraina, ori mi s-a pus interdictie?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Inna,

Interdictia o pune executorul cind este deja titlu executoriu pe caz. Dar, din practica nu prea se aplica asemenea masura.

In orice caz, daca chiar a fost aplicata asemenea interdictie Dvs trebuie sa primiti actul juridic corespunzator prin poșta.

26 april 2020